Haier M80F Series 55 inch 4K Mini LED Google TV H55M80FUX
Haier M80F Series 55 inch 4K Mini LED Google TV H55M80FUX Take Away
screen
Screen
Mini LED, 4K, 60 Hz
viewing_angle
Viewing Angle
178 Degrees
os
Operating System
Android
sound
Sound
Dolby Atmos
summary
Ideal For
Haier M80F Series 55 inch 4K Mini LED Google TV H55M80FUX Specifications
  • Audio Features
  • Sound Technology Dolby Atmos
  • Speaker Output RMS 50 W
  • Speaker Type 2.1
  • Connectivity Features
  • No Of HDMI Port 4
  • No Of USB Port 2
  • Built In Wi-Fi Yes
  • Dimensions
  • Weight (Without Stand) 11.9 kg
  • Width x Height x Depth (Without Stand) 25.4 cm x 122.8 cm x 74.7 cm
  • General
  • Resolution (Pixels) 3840x2160
  • Model ‎H55M80FUX
  • Display Size 55 Inch
  • Screen Type Mini Led
  • Launch Year 2025
  • Smart TV Yes
  • Brand Haier
  • Resolution Standard ‎2160P
  • Release Date 7 March 2025
  • Remote Control Features
  • Smart Remote Yes
  • Smart TV Features
  • Storage Capacity ‎32 GB
  • RAM 2 GB
  • Operating System Android
  • Video Features
  • View Angle 178 Degrees
  • Brightness 800 nits
  • Refresh Rate (Hz) 60 Hz